poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Zawieszki oraz... jak zrobić samodzielnie krosno:)


Dzisiaj troszkę zaległości. Dwie zawieszki wykonane jakiś czas temu, ale jeszcze nie pokazane. Pierwsza wykonana z SuperDuo Matte Jet, Toho 15/0  SL Lt Topaz, Kryształków 4 mm orz Toho 11/0(kolor jak znajdę to dopiszę). Średnica ok 2,5 cm. W oprawie w kolorze starego złota.Druga jest mniejsza. Ma ok 2 cm średnicy. Wykonana z niebieskich kryształków, Magatama Capri Blue, Toho 11/0 SL Milky Lavender, Toho 15/0 SL Lt Topaz. W rzeczywistości jest bardziej symetryczna niż na zdjęciu;)Symetrycznie najeżona:)


Oraz wspomniane krosno domowej roboty:)Właściwie wystarczy popatrzeć na zdjęcie, żeby wiedzieć co trzeba zrobić:)Kątowniki, kilka śrubek, dwie długie śruby i deska:)I to wszystko. Moja deska ma wymiary 34cm dł x 8 cm szerokość. Trzeba kupić takie kątowniki i długie śruby , żeby do siebie pasowały długością. Jedna zmiana to taka, żeby zamiast śrubek z boku, na które zawijamy nić dać coś bez gwintu( np.gwóźdź itp.), wtedy łatwiej będzie na koniec ściągnąć pracę:)Może wygląda niezbyt profesjonalnie, ale spełnia swoje zadanie:)
Powodzenia:)!

5 komentarzy:

 1. Zawieszka przecudnej urody.
  Przyznam, że marzy mi się poznanie tajników Twojej sztuki koralikowej.
  Pozdrawiam i podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja jeszcze mało wiem o tym całym koralikowaniu :D Twoje krosno wygląda jak takie gotowe kupione w sklepie :D Właśnie przeglądam google jak wygląda tworzenie bransoletek na takim urządzeniu :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. zajrzyj tutaj słońce http://inspiracjepati.blogspot.com/2014/06/krosno-i-spacer.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za pomysł na krosno, namówiłam męża na majsterkowanie i już mam, bardzo podobne do Twojego i wcale nie uważam, żeby nasze "twory" wyglądały nieprofesjonalnie ;) A ile pieniędzy można zaoszczędzić (żeby później wydać na koraliki) :)

  OdpowiedzUsuń